| Ada477 a întrebat:

Mă doare sânul stâng și am o roșeață pe o porțiune a sânului stâng. Durerea a început de astăzi, când am făcui baie și am atins sânul a început să mă doară, dar mai mă doare și așa. Poate fi vorba de cancer mamar?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Te ai lovit? Cum te mai doare si asa? Asa din senin sau cum? Nu e cancer sunte ti speriate de bombe fetelor cum ave ti o durere gata e cancer, te a tras curentul te ai lovit?

Răspuns utilizator avertizat
| Violleta2022 a răspuns:

Ti-as recomanda sa faci o mamografie sau ecografie (ultrasound). Banuiesc ca-i vorba de un nodul inflamat, fiindca acestia dor la atingere.

Răspuns utilizator avertizat
| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Ada477):

Daca ai noduli mergi sa ti faci mamografie sa vezi ce tip de noduli sunt, benigni adica ne cancerosi sau maligni cancerosi. Ce varsta ai? Sanatate multa. Sau poate nodulii sunt niste schibari sau fluctuatii hormonale care se petrec in organismul tau inainte sau după menstruatie.

Răspuns utilizator avertizat
| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Ada477):

Acest lucru il vei afla dupa ecografie o sa i ti zica doctorul daca sunt noduli cancerosi maligni sau ne cancerosi benigni, nu poti tu sa vezi acasa doar pipaind sînul.