| clo9ryna a întrebat:

Nu mai stiu ce sa fac sunt racita de o saptamana am fost la medic si m-a trecut pe antibiotic dar de 5 zile tot iau antibiotic si nu imi trece. SA va zic ce am : febra 38.5, imi curge nasul si acum incepu sa imi curga si sange pe nas, ma doare si capul foarte rau > Va rog daca stiti ce sa fac pentru ca eu nu mai stiu cryingcryingcrying

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| clo9ryna explică:

Aa si am uitat imi vine sa si vars crying

| lacrimanegru a răspuns:

Pai babeste. frectii cu otet, ceaiuri cu zeama de lamaie este foarte bun pentru raceli, aspirine, daca te doare si gatul poti sa-ti pui cartofi cruzi taiati felii cu spirt intr-o esarfa si sa o legi dupa gat. asa imi facea mama cand eram mica. hi hi. iti doresc insanatosire grabnica

| Ðσℓℓɴιηנα a răspuns:

Si eu am fost racita cam tot asa. Am luat dimineata, dupa-amiaza si seara antibioticul, Actifed, Bioparox si Hexoraletten sau cum s-o scrie. Si in 4 zile mi-a trecut. Eu aveam febra, nu puteam vorbi de ragusita ce eram, cand ma asezam in pat mi se infunda si imi curgea nasu, ma trezeam seara si nu mai puteam adormi. Cred ca din cauza febrei imi veneau lacrimele, ma cam ardeau ochii. Dar in 4 zile mi-a trecut happy A si in loc de Actifed poti lua si Parasinus, dar Actifedul este mai tare, desfunda nasul mai repede, iar in loc de Bioparox poti lua Tantum Verde.

| brokegirl a răspuns:

Du-te la spital! sa nu fie ceva mai grav!