| anonim_4396 a întrebat:

Nu mai stiu cum sa imi organizez timpul in perioada scolii. Dimineata am meditatii, la 12-13 intru la scoala, ies pe la 5, 6,7 si sunt foarte obosita! Cand ajung acasa sunt moarta de somn, adorm imediat! Pana acum nu mi se intampla asa, inainte de vacanta de iarna care m.a zapacit total fiind de 3 saptamani, acum tot ce s.a intamplat/ne.a predat la scoala inainte de vacanta mie mi se pare ca s.a intamplat anul trecut, cand eram in clasa a VII-a! Teme si de invatat fac cand apuc, eu sunt si olimpica, imi este foarte greu. De ce imi este atat de somn, pana acum nu aveam probleme. Niste sfaturi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| PeFuga a răspuns:

Studiaza "time management"-ul putin... gasesti sfaturi se pe net despre asta. In mare e bine sa renunti la ceea ce nu iti este util, ce te seaca de energie (gen iesitul cu persoane pe care oricum nu le placi, jocurile idioate de pe facebook, cursurile de pian sau scrisul pentru gazeta scolii daca ai constatat ca ai o pasiune mai degraba fata de matematica decat fata de literatura sau muzica, etc). In afara de asta, urmareste-ti cu atentie alimentatia: mananca alimente cu aport mare de energie dimineata si in general produse sanatoase, eventual ia si niste vitamine si minerale.