| PepsiGirl a întrebat:

Nu o dormit toată noaptea din cauza ca ma doare gâtul! Și acum ma doare foarte tare! Ce a-și putea face sa îmi treacă? Pot face azi baie pe cap?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Dumitru_Mirela_1990 a răspuns:

Da, te poți spăla pe cap. Pentru durerea în gât: ceai cald și zeamă de lămâie amestecată cu o lingură miere.

| polk a răspuns:

Buna. Da,poti face. Ideal ar fi ca sa te asiguri ca in baie nu e rece sau in casa. Si daca esti fata cum reiese,ai putea incerca sa -ti usuci parul cu un feon ca sa nu fie vreo problema si sa racesti si mai tare. Dupa ce iesi din baie sa te bagi in pat la caldura sau daca mai stai prin casa, imbraca-te si capul nu-l tine la racoare gen nu lasa geamul deschis sau nu sta in curent. Cat despre gat, eu personal, iti recomand sa mergi la doctor sau daca nu, la farmacie gasesti sirop de tuse HERBION este super bun si pastile TUSIN daca ai tuse uscata. Acestea 2 sunt chiar foarte bune pentru durerea de gat. Incearca si miere. Sper ca te-am ajutat happy

| GavrilGabriel1999 a răspuns:

Da! Bea nişte ceai

| FOOLSmanXxl a răspuns:

Da poți face baie, si ca să-ți treacă îți recomand Coldrex sau daca nu ai, poți mânca lămâie fara zahar / sau storci lămâia intr-un pahar si pui apa si bei!