| UltraX44 a întrebat:

De la infectie cu Helicobacter Pylori se poate produce diaree?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Donsavas a răspuns:

Da,deoarece bacteriile produc toxine pentru a supraviețui ele si astea iti pot face rau. Corpul încearcă să lupte cu infectia.

9 răspunsuri:
| antimulte a răspuns:

Da. Se impun analize la "scaun" periodic.

| UltraX44 explică (pentru antimulte):

Multumesc, poate de la asta am diaree si o tratez si revine.

| RAY a răspuns:

Diareea este un proces benefic, sanatos, semn ca sistemul imunitar lupa cu bacteria si scapa de ia, sa nu opresti diareea ca iti faci rau aiurea

| WhiteLife a răspuns:

Da, este una dintre simptome. Dar daca ai o simplă diaree nu înseamnă că ai Helycobacter. Poți avea diaree de la ceva ce ai mâncat, de la stres, sau din alte cauze, și de la diferite bacterii. Daca ai de mai mult de 2 ori într-o zi fă-ți mâine programare la medicul de familie. La Helycobacter sunt mai multe simptome (le găsești pe net), iar ca tratament ai nevoie de antibiotice, care nu se eliberează fara rețetă.

| UltraX44 explică (pentru WhiteLife):

Chestia e ca am h.pylori din test fecal.Si am luat tratament specific, recomandat de gastroenterolog

| WhiteLife a răspuns (pentru UltraX44):

Daca nu a trecut trebuie sa mergi iarăși la medic. Nu ai de unde să știi din ce cauza e, sunt multe posibilități.

| Mayaaaaaaa14 a răspuns:

Din păcate da.

| UltraX44 explică (pentru Mayaaaaaaa14):

Multumesc! :*

| Mayaaaaaaa14 a răspuns (pentru UltraX44):

Cu drag ????