| ursachy a întrebat:

ajutati-ma si pe mine va rog astazi am venit de la lucru. lucrez in amenajari interioare si in drum spre casa n-am simtit nimic dar cand am ajuns acasa nu stiu cred ca m-am intins prea tare ca mai am obiceiu sa rasuesc gatu asa sa-mi pocneasca oasele si cred ca am facut asa numai tin minte si cand am ajuns acasa a inceput durerea de gat in spate la ceafa in dreapta si simt o galma ...si mi-a ramas gatul intepenit, capul mai bine zis inclinat spre stanga si cand misc spre dreapta si vreau sal indrept doare ff tare off ce durere. ce pot face va rog ajutati-ma?crying

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Ancestralsoul a răspuns:

Ai torticolis.Torticolisul obisnuit sau banal dispare in mai putin de 3 zile dupa odihna si dupa administrare de medicamente analgezice si miorelaxante.Mergi la medic si iti va prescrie o reteta.Succes si vindecare rapida.

| Bloondy a răspuns:

Si eu am patit la fel, exact la fel am ramas cu gatul in acceasi directie vreo 3 zile, tot mi s-a spus sa ma duc la medic dar de frica nu m-am dus si intr-o dimineata m-am trezit eulaughing) la normal, a 4a zi, nu ti-as sugera sa asttepti ca s-ar putea la u sa iasa atfel, doar iti zic ce am patit eu.