| ursachy a întrebat:

ajutati-ma si pe mine va rog astazi am venit de la lucru. lucrez in amenajari interioare si in drum spre casa n-am simtit nimic dar cand am ajuns acasa nu stiu creca m-am intins prea tare ca mai am obiceiu sa rasuesc gatu asa sa-mi pocneasca oasele si cred ca am facut asa numai tin minte si cand am ajuns acasa a inceput durerea de gat in spate la ceafa in dreapta si simt o galma ...si mi-a ramas gatul intepenit, capul mai bine zis inclinat spre stanga si cand misc spre dreapta si vreau sal indrept doare ff tare off ce durere. ce pot face va rog ajutati-ma?crying

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| SeNyS a răspuns:

Pff pai nu e de gluma, poate ti-ai sucit vreo vena, sau ceva ...eu zic sa mergi la medic mai repede!

| loredanna a răspuns:

Asta am patit si eu, am facut o miscare mai brusca si mi-a ramas capul intr-o parte.am incercat sa fac masaj cu diferite unguente si degeaba, parca eram handicapata cu capu sucit intr-o parte.am stat asa vreo 3 zile si nimic.pana m-am dus la spital la urgente. doctora mi-a scris pe o hartiuta sa iau nu stiu ce fiole 3 la numar de la farmacie am uitat cum se cheama si m-am intors la ea dupa care mi lea injectat in gat, filtratie se cheama. intr-un sfert de ora n-am mai avut nimic, mergeam pe strada si radeam de una singura de bucurie ca mi-a trecut.

| loredanna a răspuns:

Cu creme dintrastea (nurofen gel lioton gel)am incercat si eu si nu au dat rezultat, am stat asa 3 zile.nu puteam sa dorm, statem intr-o singura pozitie imi puneam perne pe sub gat sa stea drept drept (drept...ma rog in pozitia care era sucit ca sa nul deranjez)in fine 3 zile au fost cosmar, iar acu sunt f atenta la miscarile care la fac sa nu fie bruste

| euuuuuuu6 a răspuns:

Probabil ai tras curent. incearca sa faci miscare si sa te ungi cu crema de reumatism

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai mai inceraca sa repeti chestia poate iti revine la loc sau in cel mai rau caz schimbal big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uite bre si eu acum caut raspuns la asa intrebare

| Alin-Dragos a răspuns:

Mergi la medic. urgent. poate sa fie si fractura