| AdriaNNN a întrebat:

Salut.
Astazi de dimineata cand m-am trezit n-am putut sa imi misc gatul in partea stanga.
Este posibil sa fi dormit sucit...
Cum pot sa scap de durerea aceea?
Vreau sa zic ca...Nici nu pot sa imi misc gatul in partea stanga.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| TheSpecialOne a răspuns:

Am patit si eu in 1-2 zile trece dar poti incerca sa iti fortezi gatul, stiu ca doare dar va grabi vindecarea

4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Ai un torticolis. Unge-te cu un antiinflamator de tip Ketonal gel si pune-ti supozitoare cu Diclofenac. Din pacate, te va durea 3-4 zile.

| BoOoMbOnik a răspuns:

Eu cred ca ar fi bine sa incepi prin a face un masaj pentru reduce incordarea muschilor foloseste fastum gel sau diclofenac gel. o sa te ajute. funda? te rog

| AiEnmaa a răspuns:

Maicamea a zis sa iei un diclofenac gel sa te ungi si sa pui la caldura si sa faci miscari circulare cu gatul.

Răspuns utilizator avertizat