| Millis a întrebat:

nu stiu cum si de ce parca am matreata in sprancene, adica nu cred ca e natural acest lucru, ce sa fac sa scap de "matreata" asta. FUNDA!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| Domnisoaraindragostita a răspuns:

Cred cel mai bine este sa mergi la un medic, exista un fel de paraziti care se vad doar cu microscopul, si e foarte greu sa scapi de ei, 80 % din populatie ii au.O persoana din familia se confrunta cu aceasta problema.Ei nu-ti fac nimic dar traesc in ochi.

| Domnisoaraindragostita a răspuns (pentru Domnisoaraindragostita):

Nu stiu daca m-am exprimat corect cind am scris paraziti, pentru ca ei sunt ca paduchii doar ca nu ii vezi, ca sunt foarte mici.

| asdasdasdasdasdsa a răspuns:

Nu ai patreata in sprancene =]]]] Thoamne =]]. Matreata se formeaza doar in scalp si cade pe perna noaptea cand dormi sau daca ai parul lung si til ti peste ochi sau si asa normal straight face iti poate pica sau daca tu zici ca ai dati o data cu sapun pe ele si clateste-le :]]]
Funda`

| AndreeaBz a răspuns:

Ti se ia pielea, o sa-ti treaca. happy Da-te cu o crema de fata si sper sa-ti treaca repede.

| K1ndeR10 a răspuns:

Da-ti un pic de sampon pe ele si le speli, fa asta de 3 ori in 3 zile si sigur matreata va disparea.

| Tudorhc5 a răspuns:

Te speli pe cap si pe gat, matreata din sprancene e din parul tau, asa mi s-a intamplat si mie cand aveam parul lung.