| FakeSmiley a întrebat:

Nu stiu daca difera asa mult de la doctorii din diferite orease, asa ca tin sa specific de la inceput ca sunt din Bucuresti. Mi-am facut programare la Hipocrat 2000 la endocrinologie. Dar este o clinica scumpa. si imi este ca la consult ( care e gratuit ca am trimitere ) sa nu zica ca imi face nu stiu ce si sa ma puna dupa sa dau bani pe chesti aia... ( nu dispun de multi bani.), iar tot la hipocrat la ginecologie era cu plata si am pleact la hospital sa mi fac programare la ginecologie. ( am o problema cu menstuatia de 4 luni ) intrbarea mea este : Ar trebui sa anulez programarea la hipocrat? si sa ma duc tot la hospital? plus ca mi se pare o distanta cam mare intre ambele programari si asa am tot sperat ca o sa imi vina menstruatia si nu mi-a venit si nu vreau sa mai astept, una o am maine si alta abia sambata viitoare. Si stie cineva unde as putea gasi un loc unde se fac ecografii? ( in special pretul? ) am mai fost o data la hospital si mi-a dat sa fac ecografie. dar am avut niste probleme si nu am mai fost sa o fac, si acum ma gandesc ca o sa ma trimita iar... Multumesc anticipat.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Staif a răspuns:

Nu cunosc clinicile din Bucuresti. Ai grija, ca orice trimitere e valabila 30 de zile.
Acum pe la clinicile private se practica ceva de genul acesta: consultatia e gratuita (ai trimitere) dar iti spun ca numaidecit trebuie sa faci nu stiu ce investigatie fiindca numai asa pot stabili diagnosticul, iar acea investigatie este cu plata oriunde. Pretul ecografiilor depinde de specialitate (unde iti face) si in fara Bucurestiului variaza intre 80 si 300 lei.