| JasminJ a întrebat:

orice as face nu pot sa zbier, am o voce care nu-mi permite sa zbier, am auzit la altii niste voci puternice rasunatoare dar a mea este... nici nu stiu cum sa va spun. cand vorbesc trebuie sa fie linsite ca sa ma fac inteleasa. vorbesc incet dar oricat am incercat nu pot sa zbier, nu pentru ca asa vreau. mi-as dori sa pot sa zbier si eu la cineva cand zbiara si el la mine sad
daca stiti vreo metoada ceva help me!
dau funda!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Neverplayer a răspuns:

1. nu mai folosi ascest jargon "Zbier" ( nu de alta da decat vaca zbiara )
2. Incearca sa exersezi in fata oglinzi vorbitul mai tare.
3. Nu te gandi ca este un lucru rau ca nu poti striga.

| elena222 a răspuns:

Incearca sa faci niste exerciti exemplu : inspira si vezi cate secunde poti sta pe consoana s. umple o sticla cu apa calda si tine pe burta si incearca sa darami sticlasi mai sunt daca mai vrei lasa-mi id tau aici. funda?