| AnnonnimGirrl a întrebat:

Hi! Am ceva probleme.Nu am cu cine sa vorbesc in momentul asta si trebuie sa ma descarc cumva.
Deci.sunt mult prea buna.Nu am puterea sa spun NU! Pur si simplu m-am saturat.Acum vorbesc cu fostul care vrea sa ne impacam si am incercat sa ii scriu ca nu pot, etc dar pur si simplu NU POT! M-am saturat de aceasta parte din mine. L-am ranit o data dar si el m-a ranit.De fapt din cauza lui ne-am despartit si dupa ce mi-ai gresit o singura data eu pur si simplu nu mai pot fi la fel.Asta e o mare problema pentru mine.Nu suport sa ma cert si sa stiu ca cineva nu ma suporta.
Chiar nu stiu ce sa fac cu "el". Am mare nevoie de ajutor.Nu pot sa mai fiu cu el si nici nu vreau sa ii dau sperante false dar problema e ca.deja am facut-o si nu mai stiu cum sa ies din asta.
HELP! Fundaa!

Răspuns Câştigător
| dkpdtv a răspuns:

Incearca sa ii explici fix cum ai scris aici. Spune-i ca de fapt nu vroiai sa ii dai sperante, si ca problema ta era ca niciodata nu puteai sa ii spui NU. Poate daca ii spui adevaru te va intelege mai bine si isi va da seama ca nu trebuie sa continuati, in schimb daca ii spui altceva (o inventie sau o minciuna) mai tarziu sau mai devreme o poate afla si lucrurile se pot complica intre voi... (poate va certati rau, poate nu mai vorbiti unu cu altul), asa ca mai bine incearca sa ii explici. (asta e parerea mea) Sper ca te-am ajutat cat de cat, asta as face eu in locul tau! :*:*

6 răspunsuri:
| pinkqueen98 a răspuns:

Papuciilaughing! Esti fatahappy. Trebuie sa ai demnitatetongue.te-a ranit?! Altuu:Xsmug ca mai suunt multihappy

| daniafi a răspuns:

Ar trebui sa-i explici cum stau lucrurile, eu cred ca te va intelege.

| k3ros3x a răspuns:

Pai in primul rand trebuie sa stii daca te iubeste cu adevarat.In al doilea rand trebuie sa te hotarasti daca il iubesti sau nu, daca inca mai simti ceva pentru el.Si cum ar spune oricine "Fa ce iti spune inima' sper ca te-am ajutat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da...stiu cum e. Nici eu nu aveam curaj sa spun nimanui "nu", insa, intr-o zi, am prins curaj, si am facut-ohappy Si de atunci, am realizat ca e foarte simplu sa refuzi pe cineva, si intr-adevar, te simti mult mai binehappy
Ii poti spune ca nu mai simti nimic pentru el, sau ca esti cu altcinevathinking Spune-i ca nu poti sa-l ierti pentru ca te-a ranit...adica, daca nu vrei sa fii cu el, spune-i pur si simplu sa te lase in pace. Nu te mai gandi la fericirea lui (ca nu vrei sa-l ranesti), ci la fericirea ta!
Gandeste-te de ce vrea sa va impacati...adica, ii este frica de singuratate sau chiar te iubeste? thinking
Tu esti singura care stie ce sa facahappy Tu stii cel mai bine ce simti pentru el.happy

baftawinking

| adrianaada a răspuns:

Adevarata intrebare e daca tie iti mai place de el sau nu?
dar nu conteaza el, ci ceea ce vrei tu. daca te face sa suferi de ce sa stai cu el?
crede-ma e mult mai bine sa stai de vorba cu el si sa ii spui tot.
p.s. nu mai fi atat de buna pentru ca dinpotriva tot tu o sa pici.si eu am fost la fel iar acum am ajuns de rahat.prieteni mau lasat, nu mai am pe nimeni cu care sa pot sa vorbesc cu adevarat, si pentru ce pentru ca am zis intodeauna ca binele lor e mai presus decat binele meu.
oricum bafta si all the best

| mircea_7061 a răspuns:

Nu stiu ce sa spun dar si eu sunt int-o situatie mai proasta ca a ta
daca chiar nu va iubiti nu cred ca ar mai trebui sa va amagiti incercati doar sa vorbiti fata-n fata ce simtiti si apoi veti intelege daca va trebuie sa continuati sau nu va spun ca despartirile sunt dureroasecrying