| anonim_4396 a întrebat:

Pana sa ajung la medic vreau sa aflu mai multe pareri si poate ati trecut si voi prin asta. Trebuia sa imi vina menstruatia de o saptamana dar in loc de menstruatie am o scurgere usoara maroniu deschis nu stiu care ar putea fi motivu,o sarcina,infectie sau dereglare hormonala simptomele sunt ca si in zilele obisnuite de menstruatie am si acea scurgere ca si albusul de ou, nu am am alte disconforturi cum ar fi mancarimi usturimi sau miros neplacut. Voi ati trecut prin asta, care ar putea fi motivu?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Posibil sa fie ciclu peste sarcina, daca ai avut sex neprotejat in ultima luna, sau dereglari hormonale.

| Freddie23 a răspuns:

Eu n-am trecut dintr-un motiv evident, dar prietena cu care sunt de 1000 de ani a trecut. Crede-ma că este stresantă faza cu întârzierea pentru ambii parteneri, dar la tine nu e cazul de sarcina. În timp ciclul și toate manifestările legate de el se vor mai schimba și este perfect normal să fie așa. Scurgerea maronie este sânge neoxigenat - dacă ți-ai schimbat rutina de efort, mâncare, somn etc corpul tau reacționează. Relaxare o să-ți vină și probabil o să te doară ceva mai rău în primele zile.