| stefutycascumpyka a întrebat:

Hey. Mi.a intarziat menstruatia 3 săptămâni și am avut o scurgere portocalie, am luat tetraciclina o folie din 6 în 6 ore și mi-a trecut apoi am avut și alta scurgere de culoare alb verzui. Am crezut ca as fi insarcinata dar riscurile eram minime pentru ca de la deget și de la limba nu prea avea cum... Am facut testul de sarcina și a ieșit negativ. Ar putea fi o infecție sau o dereglare hormonala? Am mai avut în urma cu cinci luni o dereglare hormonala și mi.a intarziat menstruatia 2 săptămâni..

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

In urma cu o saptamana ti-am lasat acest raspuns : ""In cazul ciclurilor menstruale neregulate nu se poate discuta despre INTARZIERE deoarece nimeni nu este in stare/in masura sa poata preciza sau sa stabileasca/determine lungimea ciclului menstrual respectiv, deci nici data la care ar fi trebuit sa inceapa menstruatia pentru a avea un reper fata de care sa te raportezi. In cazul unor astfel de cicluri neregulate ca durata asa zisa intarziere poate dura in unele cazuri chiar mai mult de o luna chiar doua insa la fel de bine menstruatia poate incepe in orice moment aceasta fiind programata hormonal insa in cazul tau nu se poate constata, verifica in ce mod actioneaza/functioneaza hormonii din organismul tau.Din moment ce nu ai intretinut raporturi sexuale decat doar niste jocuri erotice complet nevinovate (o degetica sau un cunilingus) devine cat se poate de clara constatarea ca in cazul tau nu poate fi vorba de o sarcina in nici un caz mai ales daca ai facut si un test de sarcina al carui rezultat este negativ, dar care trebuie repetat obligatoriu dupa 4-5 zile pentru a se confirma primul rezultat.Intarzierea in astfel de situatii se datoreaza pe de o parte bolii de care ai suferit dar mai ales dereglarilor endocrin-hormonale petrecute in organismul tau.Multa sanatate.

1 răspuns:
| gumybear a răspuns:

Ar trebui sa mergi la un ginecolog urgent