| adibl a întrebat:

Buna TPU pentru a 2-a oare care fumez in viata am fumat 3 tigari acum o sapt si maine trebuie sa ma duc sa fac analizele la plamani se vede oare ca am fumat? Sau pot corecta cu ceva am inteles ca laptele de capra e bun? Dau funda!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Peaches a răspuns:

Daca ai fumat de 2-3 ori poti sta linistit, nu se vede nimic la radiografie. Iti atrag atentia ca acesta e un viciu larg raspandit printre noi, adolescentii, pe care-l capatam uite-asa, ca sa ne dam noi mari.
Tu faci cum vrei, dar sa stii ca poti fi cool si daca nu esti fumator.
Revenind la intrebarea ta, laptele de capra nu curata plamanii. Dar tu ai plamanii curati, ei nu sunt afectati de cele 3 tigari.

Sper ca asta te-a ajutat. Have fun!
Fundita?winking

~Roxetta

3 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

La o radiografie pulmonara este evidentiabil chiar si fumatorul pasiv! Fumator pasiv este cel care nu fumeaza dar se expune la fumul de tigara, inhalandu-l, in incaperi inchise cu multi fumatori.

| manuel72 a răspuns:

Intelegi ca nu se vede nimic la analize? Nu se vede nici dupa ani de zile de fumat continuu, asa ca dupa doua pufaieli ce vrei sa se vada?

| Skyglory95 a răspuns:

Poti sa stai linistit! am fumat 3 luni si tot nu mi-au iesit nimic la toate analizele pe care le-am facut! insa cand vei fi lovit de o boala si iti vor sp[une medicii ca trebuie sa iti pastrezi sanatatea care o ai ca sa iti mentii viata vei renunta si la acele 2-3 tigari pe care le tragi din anturajul capatat!"prietenii"care deja sunt fumatori ar trebui sa te incurajeze sa nu faci ce fac ei! dar totul tine de ambitia ta! in ceea ce consta radiografia stai linistit! vor iesi"curate"!