| JustMeNck a întrebat:

Poate afecta inima, otetul consumat des?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| AlinaAmalia3 a răspuns:

Da. este periculos daca il consumi foarte des si mai ales in cantitati mari dar asta nu inseamna ca nu poti sa-l folosesti la gatit. in unele preparate poti sa folosesti otet balsamic iar altele unde chiar este necesar otetul normal foloseste-l in cantitati mai mici. sper ca am fost de folos

| JustMeNck explică (pentru AlinaAmalia3):

Am intrebat pentru ca eu inainte foloseam destul de des, mai ales in salate...si cred ca mi-a afectat intr-un fel bataile inimii( adica acum bate mai incet). Deci, de ceva timp incoace nu mai pot manca acru, pentru ca ma afecteaza.sad Multumesc frumos pentru raspuns!

| AlinaAmalia3 a răspuns (pentru JustMeNck):

Cu placere!

4 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Aici poti lua legatura cu un medic nutritionist: http://drcalinmarginean.blogspot.ro/