| anonim_4396 a întrebat:

Poate fi ceva in neregula daca iti curge sange din nas de trei ori intr-o zi... iar, bineinteles chestia se repeta de cateva ori si in zilele urmatoare?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Zenithf a răspuns:

Nu "poate" ci "cu siguranta". Nu vreau sa te speri, de asta nu o sa dau cu presupusul, dar trebuie sa mergi la medicul de familie, sa te trimita undeva pentru analize, investigatii.
Prima cauza de eliminat ar fi intr-adevar, hipertensiunea, apoi poate sa mai fie cauzata de fragilitate capilara, asta poate avea la randul ei diferite cauze. Mergi si vezi ce ai.

5 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Evident ca ceva nu este in regula cu tine.
Ar fi bine sa consulti medicul de familie, ori daca iti este greu sa ajungi la medic, adreseaza-te unei farmaciste.
O zi buna sa aihappy

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Aici e vorba de tensiune, mergi la medic si fă analizele. Succes.

| Irinelp a răspuns:

Salut du-te URGENT la medic poate fi ceva grav!

| XxTerrorxX2 a răspuns:

Daca chestia asta ar dura doar o zi ar fi ok, dar dupa spusele tale, du-te la medic, poate ai facut o rana in nas si nu ti s-a vindecat.

| Dayiii96 a răspuns:

Nu e normal, ar trebui sa mergi la O.R.L. sau exista la farmacie un fel de burete care e special pentru asta se rupe cate o bucatica din acel burete si se baga in nas, se topeste el singur, dar totusi eu zic sa mergi la O.R.L. sa nu ai ceva probleme mari, poate fi si pe baza de stres...succes!