| ElectraEle12 a întrebat:

Pot muri din cauza depresiei?
Va rog nu-mi stergeti intrebarea.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| eutusiovidiu a răspuns:

Ce nu stii tu este ca exista un produs naturist supranumit si substanta fericirii care te poate scoate din aceasta stare, este vorba de 5 HPT http://farmaciaverde.util21.ro/produs_8015_5-htp-30tb-secom.html, cand ajungi sa iei 4 capsule pe zi atunci starea ta va fi sigura de fericire!

4 răspunsuri:
| CuriousStuff a răspuns:

Da, daca depresia ajunge in punctul in care te impinge spre suicid. In rest, nu.

| KNST a răspuns:

NU!
Ca sa iesi din aceasta stare trebuie sa faci un tratament cu niste canepa indiana, combinata cu opiu.
Tratamentul trebuie sa dureze... atata timp cat te simti bine, sau foarte bine.

| z99fun a răspuns:

Nu, dar e foarte neplacuta. Incerca sa iti satisfaci nevoile umane prezentate in piramida lui Maslow incepand cu baza piramidei. Cand ai satisfacut o nevoie treci la alta, incercand sa ajungi spre varf. (http://2.bp.blogspot.com/......30500.jpg)

| Dsorin a răspuns:

Depresia este foarte periculoasa... pe langa starile aiurea ganduri, descurajari etc te poti inbolnavi grav. cel mai bine este sa te duci la un consult