| Alekkusu a întrebat:

Buna TPU :happy
Pot sa zic ca vara asta am traito la maxim happy. Toata vara aveam un program haotic ma culcam la 4-5 dimineata ma trazeam la 10 sau dormeam toata ziua si apoi o luam de la capat cu distractia big grin Acuma au inceput sa-mi apara apara miste cearcane de toata frumusetia :crying cum scap foarte repede de ele?
P.s. : am incercat o gramada de creme de pe piata si nu a trecut crying
DAU FUNDA!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| AdiFCD a răspuns:

Lasa cremele pentru altii happy Incearca sa te odihnesti cat mai mult, sa dormi minim 7 ore pe noapte si sa ai o alimentatie echilibrata, din care sa nu lipseasca fructele si legumele si nu in ultimul rand o buna hidratare, minim 2 l de apa pe zi.

6 răspunsuri:
| Adixuuu a răspuns:

Acum de cand cu scoala nu ai timp de odihna. Cearcanele apar de la oboseala.Incearca in weekend sa dormi foarte bine.Culca-te devreme.Sau mai bine apeleaza la un somnifer usor si asa sigur te vei odihni.Nu ai peste 30 de ani nu are cum sa iti ramana cearcanele ala, degeaba incerci creme.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Adixuuu):

La 16 ani cine crezi ca ii da lui somnifere? nu e nici un doctor atat de dibil

| Adixuuu a răspuns (pentru anonim_4396):

Ai auzit de somnifere homeopate? probabil ca nu, alea nu fac niciun rau sunt de plante.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Adixuuu):

Inseamna ca s-au mai schimbat lucrurile. acum 3 ani voiam si eu, cand i-am zis doctorului de familia, mi-a zis ce am zis mai sus.

| anonimg a răspuns:

Stilul de viață isi spune cuvântul.
Cearcanele pot fi si de la colesterol si de la lipsa suficientă de odihna.
Acum nu trebuie sa recuperezi odihna. Dar caută sa fii in pat la orele 21:00. Mănâncă sănătos si regulat. Nimic intre mese.

| Alekkusu explică (pentru anonimg):

crying Cam greu, eu fac naveta 10 km pana la liceu si toata ziua mananc covrigi si beau cola sad