| roxxi23 a întrebat:

problema mea este ca mananc foarte multe dulciuri si ce pot face ca sa scap de dependenta aceasta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu mai cumparati dulciuri.

| fuzzer a răspuns:

Cel mai bun remediu e vointa.

| Lariiiiiiii a răspuns:

Te pot ajuta eu!
Cand iti vine pofta de dulciuri du-te in bucatarie si bea un pahar de apa.
Pa, pa.

| Malinutza99 a răspuns:

Păi... să scapi de această dependenţă depinde doar de tine. Ştiu că e greu, deoarece şi eu am fost dependentă de dulciuri, însă m-am ambiţionat să renunţ la ele şi chiar am reuşit. Cel mai bun sfat pe care ţi-l pot da este acela de a îţi găsi o ocupaţie ( un hobby) care să îţi ocupe o mare parte a timpului pentru a nu te mai gândi la pofta de dulciuri. Succes! O zi bună!

| PodolskiROMANIA a răspuns:

Nu mai manca!