| GGM14 a întrebat:

Hei TPU, am nevoie urgent de ajutor. Am observat ca sunt dependenta de zahar si ca mănâncă foarte multe dulciuri. Am încercat sa scap dar nu rezist. Mănânc desi nu îmi este foame. Aveti niste sfaturi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| KanezuY a răspuns:

Du-te prima data la o clinica sa iti faci analize sa vezi daca ai diabet zaharat sau nu, apoi incearca sa scapi de dulciuri si daca ai neaparat nevoie de dulce, mananca cu laxativ ca asa vei scapa de nevoia aceasta.