| TheHobbitHere a întrebat:

Am o intrebare: Cum scap de cariile de pe dinti? (nu mananc dulciuri)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Soluţia e simplă: stomatolog.

| Felys a răspuns:

Cariile nu trec de la sine sau cu tratament ca alte boli, acestea odata aparute numai stomatologul poate remedia situatia, costa dar nu ajungi sa te tavalesti pe jos de durere de dinti

| Xenya a răspuns:

Trebuie sa mergi la dentist.

| Cocis_Beatrice_1994 a răspuns:

Te duci la dentist. pentru 50 de lei iti scoate o carie