| Otilikaa a întrebat:

Buna TPU
puteti sa-mi recomandati ceva exercitii pentru ati face muschi la picioare?
Inot mult dar as vrea si niste exercitii pe langa asta.
mersi :*

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| PinkPanther a răspuns:

Genoflexiuni, fandari, alergat, bicicleta, urcat scari, catarat, role, orice iti solicita picioarele

| Ađřıαηηα a răspuns:

Hei happy
Poi eu am mers la handball si asa am facut facut muschi si la maini nu doar la picioare happy, si basketul ar fi o optiune si genoflexiuni zilnice happy
Sper ca te-am ajutat happy
Pabatting eyelashes

| Cosmin86 a răspuns:

Cu inot nu o sa pui muschi pe picioare, picioarele sunt cea mai mare grupa musculara a corpului si ca sa creasca ( chiar si putin ) trebuie s-o "sochezi", ca e obisnuit cu efortul ( iti cara corpul zilnic ).

Eu recomand urmatorul antrenament :
- extensii la aparat, 4 serii
- genuflexiuni cu haltera pe umeri, 4-5 serii
- fandari cu 2 gantere grele in maini
- flexii la cele 2 aparate ( din stand pe scaun si din lungita pe burta )
- ridicari pe varfuri cu greutati din picioare
- ridicari pe varfuri cu greutati la aparat

Pauze de 90-120 de secunde maxim intre serii.

Un antrenament sa dureze 50 de minute, si faci 2 / saptamana, in rest te odihnesti, faci inot si mananci corespunzator ( carne, lapte, branza, oua, astea sunt alimentele care te ajuta pentru muschi ).

Stai linistita, fiind fata NU o sa cresti foarte mult, muschii cresc extrem de lent ( in special la fete, corpul vostru produce destul de putin hormon de crestere ).

| alex310 a răspuns:

Genoflexiuni

| ANDRErock a răspuns:

Sa te dai mult cu bicicleta, skateboard, role faci genoflexiuni...asa am facut si yoo si alerg cel mai tare din scoalawinking

| ProDark3 a răspuns:

Genoflexiuni,bicicleta,role,alergat.