| anonim_4396 a întrebat:

Recent mi-am facut analizele iar trombocitele sunt sub nivelul lor (150-450) adica 70 si mi s-a spus ca voi merge la spital sa imi faca analize si radiografii. Ce imi vor face mai exact ca nu prea am inteles mare lucru si ma vor opera?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Buna:)
http://www.sanatateatv.ro/......ratament-/
Iti vor face un set de analize, iar radiografie iti va face doar daca acuzi durere la plamani/organe.
O zi buna:)

| DumiY a răspuns:

Buna.
Iti va face niste analize in plus si probabil iti va pune nise perfuzii, depinde. Nu, nu te va opera.
Pentru cresterea trombocitelor sunt foarte bune sucurile naturale facute la storcator. Sfecla rosie si patrunjelul ajuta foarte mult la ridicarea trombocitelor.