| Bubulin4ik a întrebat:

Scuzati categoria dar am o problema,si va rog sa ma ajutati sad
Sunt insarcinata, si eri am fost la ecograf, mi s-a spus ca copilul corespunde virstei de 21-22 saptamini. Dupa cite am calculat eu trebuie sa am 20 saptamini.
Mentionez ca prima zi a ultimului ciclu menstrual a fost 17 iunie, dupa 17 iunie am fost plecata si am avut relatii deja in dta de 26 iunie... Ajutati-ma va rog nu mai inteleg nimic! sad Merci si o seara buna! :*

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Varsta sarcinii se calculeaza de la prima zi a ultimei menstruatii, nu de la data contactului sexual. Deci varsta sarcinii se calculeaza considerand ziua 1 data de 17 iunie, asa ca esti exact in 22 de saptamani.

| Bubulin4ik explică (pentru Brigaela):

Multumesc mult :* o zi buna sa ai happy

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nici medicii nu sunt infailibili. S-ar putea sa fie mai adevarat ce spui tu. asa ca stai linistita pana la nastere.

| mona a răspuns:

Ecograful nu iti spune exact cat ai dar nici nu se inseala cu asa mare diferenta de una doua saptamani, adevarul e undeva la mijloc

| Bubulin4ik explică (pentru mona):

Multumesc,dar totusi inca nu am inteles nimic sad

| OnuOnulică a răspuns:

Sa iti traiasca copilul si sa fie sanatos.

| Bubulin4ik explică (pentru OnuOnulică):

Multumesc multwinking :*