| Tha_Denny_1990 a întrebat:

sora mea e gravida in 36 de saptamani dar nu si-a facut analizele medicale doar ecografii, ce se poate intampla daca nu are analizele facute cand o sa nasca?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
De ce nu si-a facut analizele? nu a fost curioasa sa vada daca fatul este in buna regula? daca nu se simte rau, nu cred ca vor fi probleme.
Daca medicul care asista la nastere va afla ca nu are analizele la zi, se va "spala" de orice vina, asta in caz ca ar fi ceva probleme.
La ecograf i s-a comunicat ca ceva nu ar fi in regula?
SARCINA SI NASTERE USOARAhappy

2 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Cu sau fara analize, in mod cert o sa nasca.
Dar orice viitoare mama ar trebui sa fie constienta ca, facandu-si analizele inainte de nastere, poate vedea daca fatul se dezvolta normal, daca nu sunt ceva probleme, daca poate naste natural sau trebuie sa faca o cezariana.
Cred ca sora ta e cam lenesa sau, mai rau, nu constientizeaza in ce masura un copil poate schimba viata cuiva. Mai ales daca se naste cu probleme care ar putea fi evitate daca si-ar face analizele.

| Tha_Denny_1990 explică:

Ms pentru raspuns