| Dianaaaaaioanaaaaaa a întrebat:

Bună TPU! Spitalul Elias este spital privat sau de stat? Întreb pentru ca trebuie sa imi aleg la ce spital sa ma duc sa imi monitorizeze sarcina și as fi vrut unul de stat.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Din 2002 este spital de stat in subordinea Academiei Romane. 100% nu este spital privat.

| alina2k18 a răspuns:

De stat.

| Floridori a răspuns:

Din cate am inteles, ai afectiuni preexistente.Din acest motiv, te-as sfatui sa cauti un medic ginecolog bun care sa aiba capacitatea de a-ti monitoriza sarcina cu riscuri, indiferent de spital.
Spitalul este mai putin important (sunt de acord cu faptul ca doresti un spital de stat, deoarece asta inseamna gratuitate); medicul care iti va monitoriza sarcina este cel mai important, deoarece de deciziile lui depinde in mare parte bunul curs al acestei sarcini.

Mai intai gaseste medicii potriviti situatiei tale si apoi fa o selectie in functie si de spital.

| userjune90 a răspuns:

De stat, m-am documentat acum amănunțit.