| madalina13021997 a întrebat:

Spuneti-mi si mie atunci cand am o dispozitie mai proasta sau sunt nervoasa ce sa fac pentru a ma linisti? Stiu ca fiecare om in parte are manifestarile lui, dar totusi voi ce faceti cand sunteti nervosi sau suparati si vreti sa va linistiti? Vreau niste sfaturi.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Buutu a răspuns:

Nu sunt în măsura să îți dau sfaturi, dar eu unul mă plimb, dacă e ziuă fac o plimbare lungă iar înainte să mă întorc acasă intru într-un bar/cafenea ia-o o bere sau o cafea și înapoi acasă. Noaptea pur și simplu pun căștile în urechi și mă plimb pană simt că e de ajuns.Nu îți face griji e normal în ziua de astăzi sunt mulți ca tine, ca mine, dar toate trec dacă avem răbdarewinking

| wishgranter a răspuns:

Iesi afara in aer liber daca ai ocazia. Plimba-te intr-un magazin de haine sau iesi la cumparaturi sau da turul unui parc impreuna cu o prietena. Daca stai in casa oricat de multa muzica ai asculta tot nu-ti revii. Te minti singura si intri si in depresie.

| crystall17 a răspuns:

Buna, personal, atunci cand sunt furioasa, dezamagita, la pamant, trista, si cam toate emotiile acestea negative, ascult muzicabig grin Nu stiu tu, dar in cazul meu aceasta are un efect puternic. Pur si simplu simt ca emotiile mele fuzioneaza cu cele transmise de melodie si formeaza impreuna o noua stare, diferita de cea pe care o aveam inainte. Sau poti face un dus rece, sa lovesti cu pumnii, cu picioarele cat poti tu de tare in ceva preferabil cu o textura oarecum moale ( desi o sa te cam doara membrele apoi, insa asta chiar te poate ajuta sa iti descarci energia negativa, si asta functioneaza foarte bine pentru mine), poti tipa daca iti permit imprejurarile, iti poti scrie gandurile, ceea ce traiesti in acele clipe pe o foaie, si cred ca ar mai fi modalitati de eliberare insa nu ma mai loveste acum inspiratia :p in orice caz, chiar sper ca macar una din aceste sugestii sa se dovedeasca potrivita si utila si pentru tine, o zi buna happy!