| mihaela1mihaela a întrebat:

Daca m-am operat de apendicita acum o saptamana, am voie sa mananc placinta cu mere?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| stlucian a răspuns:

Nu nu, nu prea multa!
Pofta mare puppy dog eyes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da poti sa mananci da trebuie ca placinta sa fie facuta ne aparat in casa NU cumparata pentu ca in aia cumparata nu stiice baga in ea mai bine una facuta in casa

| Cuvântul1 a răspuns:

Nu e cel mai indicat lucru, dar poti incerca.

| MitroAlex94 a răspuns:

Nu e o idee buna.O luna de zile nu e bine sa fortezi sistemul digestiv si cum merele de obicei formeaza gaze stomacale, mai bine te lipsesti de cateva pofte decat sa te doara dupa aceea

| MrsSunshine a răspuns:

Mai voi specialistilor de unde stiti ca nu are voie fata sa manance placinta cu mere? Stiti sa va da-ti cu parerea si atat.Ca e bine, ca nu e bine. Unde scrie ca nu are voie sa manance placinta cu mere?

| Yellow94 a răspuns:

Da.

| Cristinutsa_Railean_1996 a răspuns:

Salut Mihaela! Eu tot am fost operata de apendicita si peste 3 zile dupa operatie mincam absolut tot ce este de mincat si totul a fost ok!