| ashley26pink a întrebat:

stie cineva niste tratamente naturale impotriva viermilor intestinali?
gen usturoi, seminte de dovleac... dar daca e vorba de vreo cura, cam cand ar trebui sa mananc acestea...

multumesc anticipat!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Justmed a răspuns:

Da, cel mai bun meicament este Zentelul dar este foarte tare deci daca nu este grav cere de la farmacie medicamente pe baza de usturoi.

| MMihai a răspuns:

Http://www.drnatura.ro/? gclid=CLet_bOB9aoCFU8s3wodMmdmAA
http://www.desprecopii.com/info.asp?id=238
http://www.farmacia-verde.ro/......testinali/
Totuși este bine să discuți cu medici că poate este ceva care trebuie soluționat și cu un tratament medicamentos!

| pitica_2415 a răspuns:

Semintze crude d dovleac (daca ti e mai usor poti sa le iei cu miere) luate dimineata p stomacu' gol... minim o lingura

| ghiocel_9643 a răspuns:

Seminte de dovleac crude,luate dimineata pe stomacul gol,timp nu stiu exact,incearca o saptamana,sau pana dispar,nu imi mai aduc aminte, luam si eu cand eram mica, asa ma sfatuit bunica si a functionat de minune.numai bine