| RAY a întrebat:

Semințele de dovleac sunt chiar asa sunt bune împotriva viermilor intestinali?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| Fatamuntilor a răspuns:

Se mananca crude (nesarate)
Depinde si de organism.Viermilor nu le place usturoiul.
Totusi, vcel mai bine ar sa ceri niste analize.

Răspuns utilizator avertizat
| Anonimuserr a răspuns:

Da sunt eficiente. Dar poți să le pisezi să le râjnești într-o râjniță. Și mănânci miezul acela. Sau mănânci doar sâmburele dacă ai dinți buni. Dar trebuie să mănânci o perioadă mai îndelungată.

| Peridava a răspuns:

Da, dar nu in exces. Zilnic, seminte cit prinzi intr-o mina. Se elimina dupa un timp. Si, sa nu maninci deloc dulciuri; de nici un fel. Sa bei si cate o cana de moare.

Răspuns utilizator avertizat