| Andrada98M a întrebat:

Stiti ca acum vine vara, se incalzste tot mai atre afara..si fetele incep sa poarte tricouri, maieuri, cat mai decoltate, mulate. Acum am si eu o mica problema..Am burta.,.Nu sunt grasa, doar ca am burta. In fiecare seara, de aprox o sapt ies afara cu rolele, cam 45 de min- o ora. Beau 2l de apa pe zi, dar din pacate imi mai scapa si cate un chips, o bucata de ciocolata. Ce as putea sa fac ca sa scap de burtica in 3-4 saptamani. Abdomenele am auzit ca intaresc muschii nu slabesc (neaparat) si daca se poate fara videoclipuri pe youtube puppy dog eyes Multumesc! Fundaa love struck

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Anonim0100 a răspuns:

Buna, eu am ajutat-o in felul urmator pe mama mea si in 2 saptamani am ramas uimit, deci: Bea multa apa cand faci sport, incearca sa faci 30 de min in fiecare zi abdomene, alergi, role, nu mai manca asa multa paine, si mai usor cu grasimile, prajerile astea.
Mananca, proteine, carbohidrati, oua, lapte ( da, se bea ), carne, piept de pui, ore si toate astea... Importan este si odihna trebuie ca dupa sport sa te odihnesti in medie 1-2 ore. In cele mai multe ori este neglijata odihna. Sau poti sa nu faci nimic din ce ti-am spus si sa iti cumperi o burtiera din aia un boddy si strange burta si nu ai treba.
Succes! :*

7 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Eu zic sa te accepti asa cum esti. Pentru ca unor baieti le mai place sa vada si cite o burticahappy. Adevarul e ca acum incerci sa scapi de ea, si poate reusesti, insa ce vei face daca la un moment dat te vei lasa de exercitii, si burtica va creste la loc, ba se va face chiar mai mare?

| noob a răspuns:

Fugi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai...eu zic sa mergi la sala ...acolo sunt experti care te pot ajuta mai bine decat mine happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Pentru burtică abdomene zilnic,grijă cum te alimentezi,mai uşor cu dulcele,prăjelile,grăsimile,sucurile acidulate, fără chipsuri, alea sunt nişte prostii.
Mănâncă cât mai sănătos, gătit acasă, multă mişcare.
Te pup!

| adych a răspuns:

Abdomenele executate corect ajuta foarte mult, la care mai adaugi multa apa si o alimentatie sanatoasa. Mersul cu rolele stimuleaza toti muschii corpului si intareste antrenamentul zilnic ceea ce ajuta si mai mult la slabit.

| food23 a răspuns:

De fapt, eu fac abdomene. cam 300-500 pe zi si slabesti. + incearca sa mananci multe fructe si sa nu mananci paine ceva vreme.