| DuBsTePCS16 a întrebat:

stiti cumva care este primul lucru pe care ar trebui sa-l fac dupa intepatura de albina?

Am 15 ani, si nu am mai fost intepat pana acum, si vad ca s-a umflat locul.

Fundulitza; x

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| BiuL a răspuns:

Uite-te daca nu cumva a ramas acul in rana ca trebuie scos in rest nimic, stai linistit, trece de la sine. daca te stii alergic atunci du-te la doctor, dar daca nu te simti rau, nu e motiv de ingrijorare.

2 răspunsuri:
| pwp a răspuns:

Eu stiam ca imediat ce te-a intepat trebui sa pui putina sare.

| DuBsTePCS16 explică (pentru pwp):

Nu-i nimic...mi a trecut, mi se umflase dar.tongue