| fllory a întrebat:

Ieri m-a intepat o albina sau o viespe de frunte dar nu stiu exact ce a fost pentru ca nu am reusit sa vad. Ieri nu era foarte umflat dar ma durea insa azi a inceput sa se umfle tot mai mult si cand ma ating acolo incepe sa ma manance ca si o intepatura de tantar. Ar trebui sa imi fac griji?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Mergi la doctor, nu sta să ne intrebi pe noi, poate fi periculos.

| Bєshka a răspuns:

Buna! Ar fi trebuit sa pui imediat dupa ce te-a intepat patrunjel sau o batista umeda.Dar trebuie neaparat sa intrebi un doctor sau te duci la farmacie si intrebi acolo cu ce ar trebui sa te faci.

| olivikkka a răspuns:

Da, am avut aceeasi situatie doar ca la mina la fel mi s-a umflat foarte tare mina, pastilele nu ma luau si am facut 2 zile injectii si a trecut, mergi la medic, succes

| Andreea22X a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa mergi la doctor.

| EuNumaiEuNumai a răspuns:

Poate ti-a ramas acul acolo in umflatura, nu ti-o sparge umflatura s-ar putea sa te infectezi, cel mai bine e sa mergi la un specialist, doctor sa vezi ce ai :*, sper ca te-am ajutat