| BOXINLION a întrebat:

Stiti problema aia cu mandibula mai mica? Din copilarie, daca ani la rand respiri pe gura si nu pe nas, adica in somn, stai cu gura deschisa, muschii slabesc si ea devine mai 'mica' iar dintii de jos se baga dupa cei de sus, e ca un fel de open-bite/under-bite, ma rog.

Eram curios daca se poate corecta aceasta problema cu aparatul dentar si niste elastice... deoarece nu cred ca ar fi nevoie de o operatie tinand cont ca nu m-am nascut cu problema asta, sa nu am barbie deloc si sa fiu nevoit sa o extind (sa-mi taie din mandibula si sa imi bage suruburi in os), cand o incordez, o pot tine asa dar nu pentru mult timp deoarece incep simt un disconfort la maxilar.

Multumesc si o seara buna.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| ItsMaxi a răspuns:

Se poate corecta cu aparatul dentar, ca sa nu se dezvolte problema. Dar trebuie sa consulti si un medic ca sa iti spuna ce ai putea sa mai faci in legatura cu problema. Ca sa nu ai parte de surprize

| BOXINLION explică (pentru ItsMaxi):

Worth it, a trebuit sa termin liceul si sa ma angajez ca sa strang bani pentru. aparatul dentar...

Oho si ce aventura a fost de atunci, a trebuit sa mi se scoata toate cele patru masele de minte ca ele cresteau in celelalte masele si de asta aveam si dintii strambi putin ca erau ingramaditi intre ei... a fost un chin cu aparatul, l-am purtat din 2019 pana in 2021... cam asa.

Poftim funda, sper ca mai esti activ/a. laughing

1 răspuns: