| SchiZz20CMrecords a întrebat:

Buna TPU ,stiu ca poate suna ciudat dar nu suport de nici o culoare dulciurile !
Nu pot sa mananc ciocolata sau alte chestii de contin zahar .Nu-mi plac
Din cate stiu eu putin dulce ajuta sa ai energie iar eu cum nu pot manca nu am deloc .Mananc multe fructe si beau ceaiuri dar asta nu cred ca e suficent pentru a fi mai activa in viata de zi cu zi.
Recunosc ca am si rezultate bune in privinta asta nu pot sa ma plang am o dantura foarte alba si sanatoasa.
Iar intrebarea mea este ,ce pot manca ca sa am energie suficienta in fiecare zi( dar sa nu contina deloc zahar ) ?
Fundita happy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| anss23 a răspuns:

Ce norocoasa esti, eu nu rezist nici o zi fara sa mananc ciocolataaaaaa:XX

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cafeaua,patrunjelul, cerealele,legumele, iaurtul, nucile, iti dau energie
Si dulciuri mai rar dar poti gusta

| gago a răspuns:

Buna pai poti manca:
Carne de pui fiarta ( NU PRAJITA ), poti manca salata de varza cu rosii castraveti ceapa porumb, poti manca mazare ( foarte buna iti da multa energie) si acum nu m-ai imi vin dar

sper ca te-am ajutat

funda?

| KamiixSweet18 a răspuns:

Buna! Parerea mea este ca nu conteaza ca nu mananci dulciuri esti o fata sanatoasa nu are nimic. Dar sa stii ca este bine sa mananci macar carne pentru ca fara ea nu o sa mai nici putere eu am 10 ani si am inaltimea de 1, 51 si am 20 kg dar mananc dulciuri chiar multe dar nu are nimic nu se intampla daca nu mananci dulciuri dar este bine ca bei cheaiuri multe nu vei pati nimic si iti spun asta pentru ca verisoara mea este la fel ea are 15 ani dar are 40 kg si nu are nimic si este acelasi caz ca al tau! funda? pa!

| realitatea0101 a răspuns:

Probabil consumati deja prea mult zahar din alte surse, cum ar fi sucurile (bauturile carbogazoase), care contin foarte mult zahar.
Daca simtiti ca nu aveti energie, la varsta dumneavoastra (in jur de 18 ani conform datei mentionate in contul dv.), cel mai probabil nu dormiti suficient noaptea (intre orele 22.00 si 6 sau 7 dimineata).

| ursyca a răspuns:

Miere de albine ai incercat?