| bianca37 a întrebat:

Simt nevoia incontinuu de ceva dulce.
Mananc mancare si chiar si daca sunt plina si nu mai pot manca nimic, simt nevoia si pofta de ceva dulce.
Eu nu sunt grasa chiar am kg perfecte pentru varsta mea, dar nu stiu, chiar eram curioasa cu faza asta.
Eu daca stau o zi fara a manca ceva dulce simt ca innebunesc si ma simt foarte disperata daca n-am ceva dulce.
Cand imi fac ciocolata calda sau un 3-1, imi bag vreo 4 linguri de zahar. Mananc si beau totul cu mult zahar.
Si cu sucul fac asa dar fara suc pot sta, de exemplu beau si apa dar fara dulciuri nu rezist

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Posibil ai diabet sau pre-diabet!

| Fatamuntilor a răspuns:

Fa-ti analize de sange!
pofta de dulce ascunde unele deficinte din organism

| VoidEternal a răspuns:

"Eu nu sunt grasa chiar am kg perfecte pentru varsta mea"

In ritmul asta, that's gonna change mai devreme sau mai târziu. Și la cât zahăr zici că mănânci nu doar că te vei ingrasa dar poți face diabet.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Inlocuieste dulciurile cu fructe dulci, capsuni, zmeura, mure, afine sau banane! Le poti adauga in apa si sa bei apa fructata de fiecare data cand simti nevoia de dulce! Numai bine!

| Feminista a răspuns:

Ești gravida