| Diaaa1 a întrebat:

Sunt cam slabuta si nu stiu ce sa mananc sa ma ingras... Am 1, 69 si 52 de kg. Nu sunt pretentioasa la mancare, mananc orice, in cantitate mare si la orice ora.dar degeaba..nu reusesc sa ma ingras. Ce sa fac? Ce sa mananc?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
bursuc001
| Diaaa1 explică (pentru bursuc001):

Am aproape 17 ani

| bursuc001 a răspuns (pentru Diaaa1):

Mda, într-adevăr, eşti SUBPONDERALĂ ( prea slabă )!

Iar greutatea ta IDEALĂ ar trebui să fie de 60, 9 kg - vezi linkul :
http://www.dietetik.ro/......calculator

Ai cu aproape 9 kg sub greutatea ideală; deci, ar TREBUI să "mai pui" vreo 8 kg!

O seară frumoasă.

| Eclipse a răspuns:

Salut, probabil asa este corpul tau din nastere, sau ai putea incepe sa mananci cat se poate de sanatos, carne, lapte, branza, oua, salate, etc. sa te odihnesti corespunzator, sa nu mai fii stresata, fiindca si din cauza stresului poti slabi, cel putin asa a fost la mine, dar acum recuperez. Oricum pana in 25 de ani, corpul se modifica, se maturizeaza. Eu personal am 21 de ani, 1.71-72 si am 67 de kg, oricum as vrea sa urc macar pana la 68-69.