| Șttefania a întrebat:

Am 13 ani, si am 37 de kg. Am picioarele subtiri, la fel si mainile. Cum ma pot ingrasa? Dulciuri mananc, dar nu prea mananc mancare. Sunt foarte pretentioasa la mancare, si nu mananc orce. Ce sa fac sa am mai multa pofta? Cum sa ma ingras?

12 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Și ce înălțime ai?
Consultă medicul de familie, ești în creștere, practică un sport.
Pa, pa.

| Șttefania explică (pentru Legiuitoarea):

Am 1,53

| Legiuitoarea a răspuns (pentru Șttefania):

Bună.
Ești chiar slabă, ai nevoie de încă 10 kilograme.
O alimentație cât mai sănătoasă, dozările hormonale la endocrinologie.
Ai timp de-a lungul vieții să fii și grasă.
Pa, pa.

| Șttefania explică (pentru Legiuitoarea):

PS: Sunt sanatoasa, nu am nici un fel de prb. de sanatate.

| Legiuitoarea a răspuns (pentru Șttefania):

Bună.
Și totuși ai probleme cu greutatea.
Pa, pa.

| Nymeria a răspuns:

Mamanca pietre

| backback a răspuns:

Du-te la un plafar si cere un stimulent pentru pofta de mancare.Iar daca mananci numai dulciuri probabil esti hiperactiv/a

| わたなべ久美子 a răspuns:

Eu una ti-as spune sa ei cateva vitamine, dar mai bine ar fi sa mergi sa te consulte un medic. Bafta!

| jimiciu a răspuns:

Ia niste vitamine gen vitamina c, sau du-te la farmacie si cere ceva pentru pofta de mancare

| Vrajeeala a răspuns:

O sa te dezvolti peste cativa ani, nu-ti face griji.sa stii ca nu e bine sa pui doar grasime pe corp.o sa ramai slaba si cu un strat grasime inestetic daca o tii asa cu dulciurile.
cel mai bine este sa mananci proteine:piept pui, lapte, cereale.
carbohidrati:cartofi fierti(nu prajiti)banane, mazare... legumele si fructele in general sunt foarte bune.

| HocusPocus a răspuns:

Buna!happy
Nu te ingrijorahappyeu am 16 ani si am 44 de kglaughing)o sa te dezvolti cu timpul stai linistita!

| Sunshineee a răspuns:

Am trecut si eu prin asta :d am reusit ca in 4-5 luni sa pun 5kg si sunt foarte multumita. Uite cum am procedat: inainte deculcare bea o cana cu lapte cald. Dimineata mananca ceva usor, dupa amiaza o masa consistenta si seara la fel. Mananca intre mese fast food si dulciuri. Pt pofta de mancare iti propun sa mananci portocale si sa iei niste vitamine...mult noroc! Merita sa astepti big grin