| anonim_4396 a întrebat:

sunt disperata. in seara asta am facut dus si am descoperit ca am o mica umflatura(cat un bob de mazare) in zona genitala si daca apas nu ma doare, dar daca fac cu degetul peste ea ma deranjeaza, ca si atunci cand atingi un cos. ce ar putea sa fie?
Ps: sunt fata, 17 ani

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| Alcyon a răspuns:

Du-te la ginecolog sa-ti dea tratament.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Poate e un cos thinking

| HaHaGirl a răspuns (pentru anonim_4396):

Esti cumva fata. taci ca vorbesti numa' prosti

| anonim_4396 explică (pentru HaHaGirl):

Doar imi dau cu parerea.

| HaHaGirl a răspuns (pentru anonim_4396):

No mai fa daca nu stii despre ce e vorba :*

| HaHaGirl a răspuns:

Logic ca esti fata si ai candida.e un microb care il iei de undeva de la toaletele publice daca ai purtat lenjeria altcuiva etc..eu iti recomand canesten e un unguent il gasesti la farmacie..si stiu ce spun pentru ca o prietena a avut aceeasi problema si am mers cu ea la ginecolog si asta i-a spus si te dai cu ala in fiecare seara dupa dusul de seara pana iti trece. good luck:*