| Mirris a întrebat:

Buna tpu.Sunt insarcinata in 26 saptamani si bebele meu misca numai in partea stanga(foarte rar mai da cate un ghiont in dreapta). Acum ma intreb:e normal sa miste doar in stanga sau e vreo problema?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Bebe da mai mult din picioare, mai rar din maini.
Daca are picioarele spre stanga ta, atunci simti acolo. Daca se va intoarce, atunci vei simti in alta parte.
Pe ecograf se poate vedea bine cum e plasat si cum misca.

| Mirris explică (pentru Bula):

Multumesc pt.raspuns.Am vazut ca azi a inceput sa miste si prin dreapta

1 răspuns: