| Mirris a întrebat:

Buna tpu.Sunt insarcinata in 30 saptamani si cateodata am niste dureri in partea de jos a burtii, ba in stanga jos ba in dreapta jos si nu stiu daca e ceva normal.Multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Kis_Iuliana_1983 a răspuns:

Mergi la medic si fa tot posibilul sa-ti pastrezi cea mai buna dispozitie, pentru ca ajuta foarte mult! Nu-ti irosi timpul cautand raspunsuri pe internet, pentru ca nu vor fi nici sigure, nici precise si-ti vor prelungi nelinistea.
Sarcina usoara si multa sanatate!

7 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Numai un medic te poate lamuri si ajuta. Aici, ma mair ca n-au aparut inca raspunsuri de genul: "e baiat si-i creste parul" sau "sunt gemeni: un baiat si o fetita"...Asta apropo de durerea care se muta cand in stanga, cand in dreapta.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Mergi la medic sa te vada. La ginecologul care te are in evidență. Sarcină ușoară, ce varsta ai?

suntserios
| suntserios a răspuns:

Si ce te ai gandit... cel mai sigur e sa intreb pe TPU nu sa intreb un medic

| Mirris explică (pentru suntserios):

La medic am programare pe 9 mai.Aici am intrebat daca si alte mamici au avut astfel de experiente.

| mihai69 a răspuns:

Un medic obstetrician ar putea da cel mai calificat răspuns la aceste probleme.

| Andreea213 a răspuns:

Un medic te poate ajuta in astfel de situatii.