| dianad00 a întrebat:

Buna TPU…Sunt însărcinată in 4-5 saptamani aproximativ.
Ieri am avut crampe foarte mari si mi-a curs sânge abundent dintr-o data, cand a curs prima oara era foarte lichid si apos.
Mi-am pus un OB super, iar in 15min s-a umplut.Mentionez ca am sangerat foarte abundent si cu mici cheaguri de sange cat o firmitura de paine. Dar astazi nu am mai avut nici-o pata de sange pe chilot. E vorba de avort spontan sau nu?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Probabil avort spontan...

| ioana748 a răspuns:

Sarcina este compromisa.

| Madaxo97 a răspuns:

Mergi urgent la medic, sa nu fie avort spontan, posibil sa trebuiască sa te chiureteze

| Staif a răspuns:

Probabil avort. Mergi urgent la ginecolog sa nu fi ramas resturi si sa faci septicemie.