| anonim_4396 a întrebat:

Sunt obsedata de acum. Vreau sa slabesc! Vreau ca macar pana in vacanta de vara sa dau joc 5-6 kg.Credeti ca voi reusi? Ce ar trebui sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| misterioaѕa a răspuns:

Ziua I: fructe + 1 cana bors.
Ziua II: legume + 2 cani bors.
Ziua III: legume si fructe + 3 cani bors.
Ziua IV: 3 banane + 4 cani bors.
Ziua V: carne de vita (fiarta sau gratar), rosii + 5 cani bors.
Ziua VI: carne de vita si legume + 6 cani bors.
Ziua VII: orez (decorticat) si suc de fructe natural, legume + 7 cani bors.

Obligatoriu:
- Se consuma 2 l apa pe zi.
- Se exclud din alimentatie zaharul, painea si sarea.
Slăbeşti imediat.

| Danielicious a răspuns (pentru misterioaѕa):

Nu imi place borsul. se poate inlocui?

| misterioaѕa a răspuns (pentru Danielicious):

Bună
Nici supa?

| AlexXplo a răspuns:

Depinde cate kg ai ( stiu ca este urat sa itnrebi o doamna/domnisoara ). Si eu am avut 142 kg, intr-un an de zile am ajuns la 90 si ma mentin asa. Sfatul meu si reteta pe care am folosit-o a fost : sport ( alergare multa, bicicleta ) si sa mananci mai multe fructe, peste fara paine daca se poate si cartofi fierti

| Danielicious a răspuns (pentru AlexXplo):

Pai am aproape 14 ani si am 57 kg. Aiurea oh go on

| BlueDog a răspuns:

Cu un regim de la nutritionist sigur vei reusi.
Eu am dat jos 20 kg in 8 luni.
Multa sanatate!

| BoMbeRmEn a răspuns:

NU te descuraja! Pana la vacanta mai este mult timp...iar 5-6 kg sunt sigur ca vei reusi sa le dai jos.Nu sta mult la PC cu mancarea in fata,mai bine du-te in parc la o plimbare cu bicicleta, role, sau chiar pe jos.Renunta la mancare seara tarziu si in decursul zilei cat mai putin happy dar nu renunta de tot ca nu e bine.Doar mananci mai putin.Mult succes :*:*!

| TechnologyWebBrowsing a răspuns:

Eu am o colega in clasa care e obeza si in 3 saptamani a reusit sa slabeasca 3 kg (tine regim). Eu cred ca da.