| Winners10 a întrebat:

Sunt racit (am nasul infundat si imi curge) de cam aproximativ 3 saptamani si nu imi trece nicicum.Am luat tot ce era de luat: ceaiuri, pastile, fervex, picaturi de nas si restul ce mai era de luat si tot nu imi trece.

Ma poate ajuta si pe mine cineva, ce sa iau sau ce sa fac?

Multumesc anticipat! happy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| adry2001 a răspuns:

Doamne ai stat asa 3 saptamani? mergi la doctor omule! asta-i singurul meu sfat! nu mai lua medicamente inainte sa mergi la doctor ca poate nici nu te ajuta! bine hai daca vrei poti sa iei niste paracetamol sau ibuprofen. Atat stiu astea le luam si eu iar daca numi trecea mergeam la doctor. insanatosire grabnica!

| llRobberta a răspuns:

Infierbinti apa tare, tare -cam cat poti rezista tu- O pui in ceva si pui si un pumn de sare in apa, apoi pui picioarele, dar doar in aburi si stai acolo pana ce nu mai sunt aburi, dupa ce ai pus picioarele pui peste [ex: balie] un prosop mare sau o patura ca sa nu poata iesi aburul! happy Sper sa iti fie de ajutorbatting eyelashes