| anonim_4396 a întrebat:

Nu am nici gust nici miros, iar nasul este doar foarte putin infundat. Mi-am dat cu picaturi si tot felul de chestii, am baut ceaiuri cu fervex, dar tot nu mi-a revenit gustul si mirosul.
Ce as putea face?
Funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

In primul rand nu-ti mai pune picaturi in nas. In mod normal, daca nu iti pui picaturi, lipsa mirosului si a guistului te va tine 3-4 zile. pentru fiecare administrare de picaturi mai poti prelungi cu 1-2 zile.

| Dinamovistul101 a răspuns:

Daca cumva ai sinuzita..de acolo unele raman cu urmari mai grave cum ar fi reducere substantiala a mirosului si gustului sau chiar pierderea lor. am avut o matusa care facea mancare pe ghicite cum s-ar spune din cauza asta.

| TPUSenior01 a răspuns:

Probabil ai gripa! Si trebuie sa te tratezi! Daca ai nasul infundat asta si clar ca nu poti avea si gust! Fa si tu niste leacrui babesti poate iti va trece daca nu tude la un dispensar :* Bafta

| Alecsandrrra a răspuns:

Du-te la doctor... poate esti racita sau poate fi ceva mai grav...nu stiu