| IoanaMaria20000 a întrebat:

happy
Sunt racita de 5 zile, insa acum mi-a mai trecut, mi-am terminat si medicamentul, mai tusesc uneori si imi curge nasul insa nu tare. ma simt chiar bine de asta am si mancat o >inghetata!:"
E posibil sa racesc mai tare? crying(
Tin sa precizez ca am mancat-o incet nu pe fuga.
Dau funda raspunsului care ma ajuta.
( Fara mistouri :** )

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

În PRIMUL rând, ÎNCĂ nu ţi-a trecut răceala iniţială.

NU ar fi trebuit să mănânci îngheţată!

DA, e posibil să răceşti mai tare ( deci, răceala să recidiveze )!

Toate cele bune.

| IoanaMaria20000 explică:

laughing)) la naiba imi trecuse raceala si dupa m-a luat din nou fiindca am tipat tareeee si am ragusit, de aici au rezultat multe si...iar sunt racita x_x

| Ghostdra a răspuns:

Daca ai racit din cauza gatului se poate sa racesti din nou daca nu e putin probabil dar deoarece ai mancat inghetata incet si in prima varianta e putin probabil