| ericaelizabeta a întrebat:

tatal meu a fost diagnosticat cu o tumora pe creier astazi iar medicii au spus ca este ft grav joi intra in operatie ce se poate intampla sad imi este frica sa nu il pierd...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| micurutza2005 a răspuns:

Buna! ce se poate intampla sau nu, e greu de spus de catre noi uneori totul e neprevazut ...alteori e un miracol pe care nu il intelegem nici noi, depinde cum ne e soarta daca e sa scape cu bine va scapa din orice, trebuie sa te rogi doar si sa astepti rezultatele.depinde unde e localizata si tumora dar daca se poate extirpa va fi mai bine, mai rau decat sa stea cu tumora acolo sa creasca sa apese pe creier sau cine stie ce sa se mai intample mai bine daca medicii au hotarat operatia inseamna ca mai exista o sansa oricum ar fi ea mare sau mica, si altii au fost operati pe creier si au trait bine. curaj si succes! gandeste pozitiv ca sa i transmiti si tatalui tau energie pozitiva.astept vesti...