| anonim_4396 a întrebat:

Cand un om este operat pe creier de tumora si dupa operatie face chimioterapie ce sanse la viata mai are?
Este uuuurgent!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Îmi pare nespus de rău de situație, dar numai reacția organismului poate spune!
Sănătate multă.
Pa, pa.

4 răspunsuri:
| Delicacy a răspuns:

Îi prelungeşte viaţa cu puţin, dar va fi plină de durere.

| Aleqa a răspuns:

Daca tumora este eliminata complet... probabil va mai avea sanse la viata. Daca pe jumatate, greu de zis.

| DenyNikyLovely a răspuns (pentru Aleqa):

Este vorba despre un coleg de-al meu de scoala are 16 ani si are doar 31 de kg, multi spun ca nu va putea supravietui fiindca este prea slab.

| DenyNikyLovely a răspuns:

Este vorba despre un coleg de-al meu de 16 ani care are 31 de kg, multi spun ca nu ar supravietui fiindca este prea slab