| elenaadriana a întrebat:

tatal meu este bolnav cu inima. diagnosticul lui este:
1-insuficienta cardiaca cls 4 nyha redusa terapeutic la 3 nyha

2-cardiomiopatie dilatativa cu disfunctie sistolica severa de vs

3-fibrilatia artriala permanenta cu cv medie

4-'resincronizare cardiaca
'
5-regurgitare mitrala severa

6-regurgitare aortica severa

7-regurgitare tricuspidiana severa

8-htp severa secundara

eu as vrea sa stiu daca ma puteti ajuta cu un sfat.doctorii ne-au spus ca trebuie sa faca transplant de inima. daca cineva stie vreun doctor sau nu stiu ceva ce ne-ar putea ajuta.multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| BGDs a răspuns:

Trebuie sa se inscrie pe niste liste pentru transplant. E o sectie de chirurgie cardio-vasculara la Institul Fundeni. Trebuie luat in evidenta neaparat

| MyObsession a răspuns:

Nu ne întreba pe noi,din punctul meu de vedere tatăl tău are prea multe probleme. Dacă locuieşti în Bucureşti,du-te la institutul Canta Cuzino,medicii de acolo sunt excelenţi, după părerea mea. Mătuşa mea a avut stafilococ auriu, de care rar se scapă.